top of page

PARENT GIVING

indicates five or more years of consecutive giving

TOTAL PARENT PARTICIPATION = 76%
CLASS OF 2022

88% Participation

 

Michele & Yuval Alexander ◊

Krista & Matthew Annenberg ’83 ◊

Nadege & Ange Assoumou

Jeffrey Bloch ◊

Elizabeth & Murat Bugdaycay ◊

The Caiola Family ◊

Beth Gannon & Xander Clague

Kennedy & John Cogan ◊

Chris Condon

Sandy Custodio

Erika Bach & Partha Deb ◊

Dania Diaz

Abigail & David Doft

Claudia Romo Edelman & Richard Edelman

Angela Edwards

Holly & John Faulkner ◊

Cherise & Randy Feld

Jeanmarie & Billy Fenrich ◊

Jill Anton & Barry Friedman ◊

Juanita Galvis

Ning Gao

Stefanie & Jonathan Goldblatt

Deborah Goldstein ◊

Rochelle Fox & Michael Goldstone ◊

Jessica DeCoux & Paul Greenberg ◊

Julie & Rob Hadley ◊

Kimberly Hall ◊

Donna Halverstadt ◊

Jacqueline Humphries

Cathie & Josh Isay ’87 ◊

Melinda Welsh & Atam Islam

Rachel & Mike Judlowe ◊

Rati Lohtia & Vivek Juneja ◊

Suzannah & Karl Kellner ◊

Drew Kilgore ◊

Susan & Gary Leeds ◊

Lorraine & Matthew Liste

Catherine London

John London ◊

Frances Boswell & Caspar Luard ◊

Naomi Itami Zimmerman & Michael John Lytle

Padmaja Malladi

Lori & Timon Malloy

Sarah Piel & Douglas McAlinden

Bonnie Bertram & Graham Messick

Jennifer & Kendall Mitchell

Lida Moore ’86 ◊

Bruce Morrow ◊

Bruno Musso ◊

Tony Oursler ◊

Caryn & Matthew Pace ◊

Marina Niceta de Palazzi & Gustavo Palazzi

Elisabeth Palladino ◊

Lori Weitzner & Michael Parr ◊

Laurie Perper

Cherine & Robert Plumaker ◊

Talene & Wendell Renwick ◊

Melissa & Christopher Riordan ◊

Jennifer & Jeffrey Rosenthal

Joshua Rubenstein ◊

Anita & Brian Sands ◊

Tomoe & Takayuki Shiomi

Christina & Terrance Solomone

Elizabeth Grayer & Aidan Synnott ◊

Alexandra Mairs Tart ’88 & Brian Tart ◊

Stephanie Tooman-Diémé

Elizabeth Powers & Andrew Wagner

Kazue & Hiroyuki Yamazaki ◊

Jill Zenker ◊

Anonymous

CLASS OF 2023

88% Participation

 

Bellatrix Hubert Accola & Hans Accola

Amy Adler

Avery Ryan & Aileen Atkins

Susie & Peter Barkey

Jennie Bucove & Timothy Bartley

Julie Belcove ◊

Jordana & Jay Berman

Karen Berman

Dionne Avery Bernshtayn

Kareem Bunton

Laura Stasior & James Cathcart ◊

Lisa Cheng

Jieun & Wontaek Choe

Banasree Ghosh & Arindam Choudhury

Karin & Nikolas Dando-Haenisch

Heidi DeRuiter 

Loretta & Curt Dill

Rebecca Nash & Matthew Engelke

Daniela Meirelles Escobari & Martin Escobari

Justine Gordon & John Flynn ◊

Jo Anne Schlesinger & Michael Frank ◊

Marnie Gould

Katie & Paul Grieco ◊

Jean Chae Hahn & Samuel Hahn ◊

Maureen A. Hayes ◊

Bruce Herzog ◊

Samantha & Marcanthony Hourihan ◊

Kate & Joseph Iacono ◊

Danielle Truscott-Kaufman & Andrew Kaufman ’87 ◊

Alexandra Parker & Marwan Khuri

Kate Bullinger & Gary Koops ◊

Rita & Josh Levine

Kate Sullivan & David Levinthal ◊

Jeffrey Levy

Denise Melroy ◊

David Morrison ◊

Josephine Nelson

Wendy & Rich Nelson ◊

Kimberly & Pavel Oliva ◊

Erica & Timothy Paster ◊

Gita & Rajesh Patel ◊

Andrea Star Levinger & Peter Phelan

Eleanor Heyman Propp

Sabrina Philson & Jose R. Reyes ◊

Audrey Reynolds ◊

Jackie Kim & Harry Robins ◊

Anisa Romero

Tina Prosa & Matthew Schlee ◊

Aimee Seungdamrong & Nikolaus Schultz

Sehnaz Cin Sensoy & Ozgur Sensoy

Rebecca & Jonathan Shapiro ◊

Evelyn Gonzalez-Spivey & Paul Spivey

Anatashia Simon & Marvin Springer ◊

Justine & Demond Thomas

Stacy & Giles Van Praagh ◊

Liselotte & Robin Vince ◊

Shirleyann Kaladjian & Alex Webb ◊

Michaella & Brian Williams ◊

Anonymous

 

CLASS OF 2024

71% Participation

 

Sarah Safer & Alexander Bakal ◊

Jennifer Birmingham

Raqiba & Douglas Bourne

Lorie & David Broser

Jaye Chen & Peter Robert Brown

Beth Brownstein & Matt Buten ◊

Ruth Root & Nicholas Butterworth

The Caiola Family ◊

Luigi Caiola ◊

Yasuko Okamoto & Adam Chodkowski

Jeannie & Curtis Choice ◊

Elisabeth Mayer & Jason Cooper

Jamil Dakwar

Radhika Rathore & Pratap Dasgupta

Maureen Weiss & Brian Driscoll ◊

Claudia Romo Edelman & Richard Edelman

Alexis & Royce Flippin ◊

Lindsay Jurist-Rosner & Jason Fox ◊

Betty & Adam Gallistel

Stefanie & Jonathan Goldblatt

Jennifer Polli & Gregg Greenberg

Kimberly Holly & Charlie Gross ◊

Ayesha & Asad Haider ◊

Karen & Keith Halverstam

Regina & Evan Haymes ◊

Vivia Harris-Hemmings & Colin Hemmings

Bushra Raza & Turab Hussain

Michelle & Matthew Ingber ◊

Rachel & Mike Judlowe ◊

Monica & Nicolas Karlson

Margaret & Steven Kayman ◊

Reem Khamis-Dakwar

Annapoorna Ogoti & Mukund Krishnaswami

Megan Fenstermaker & Clifford Lane ◊

Graciela Bergner & Drew Lang ◊

Jessica & John Lupovici ◊

Nina Teicholz & Gregory A. Maniatis

Ailsa Manny & Zal Kumar ◊

Karen & Jonathan Marotta

Michelle Cherande & Michael Martinez ◊

Beth Katzoff & Trevor Morrison ◊

Lara & Thomas Mullarkey ◊

Cindy Ness

Patricia Machado & Jeffrey Neuman ◊

Melinda Newman

Ellen O’Connell

Robyn & Peter Rahbar ◊

Sonia Parveen & Sharif Rahman

Parisa Jaffer & Salim Ramji

Kelly & Jemuel Ripley

Loren Eng & Dinakar Singh ◊

Kimberly Kriger & David Speiser

Jessica Seaton & Linda Swartz

Harper Montgomery & Bradley Tusk ◊

Rie Kadota & Douglas Tyler ◊

Malgorzata Wroblewska & Pawel Wroblewski

Anonymous

CLASS OF 2025

87% Participation

 

Michele & Yuval Alexander ◊

Jocelyn Anker ’87 ◊

Amy Bonomi

Shumita & Arani Bose ◊

Leora & Robert Burger ◊

Lisa Silver & Jean-Christophe Castelli

Karen Li & Frank Chan

Andrea Feng & Roger Chung

Rebecca Nash & Matthew Engelke

Jeanmarie & Billy Fenrich ◊

Sara Muller & Adie Friedman

Jill Anton & Barry Friedman ◊

David Garrity ◊

Rachel & Howard Glatzer ◊

Michelle & Elan Goldwyn

Erin Grace Gordon & Ramsay Gordon

Jessica DeCoux & Paul Greenberg ◊

Christina Burns & Isaac Henderson ◊

Stephanie Giorgio & Charles Himmelberg

Samantha & Marcanthony Hourihan ◊

Bushra Raza & Turab Hussain

Shannon Stepan & Jonathan Jackson ◊

Leah & Michael Johnson ◊

Samantha Meltzer & Michael Joseloff ◊

Stephanie Mack & Mitchell Katz ◊

Suzannah & Karl Kellner ◊

Emma Daly & Santiago Lyon ◊

Andry Raquel Martinez ◊

Gianna McCarthy

Elisa Gonzalez & Steven Miller ◊

Lida Moore ’86 ◊

Bruno Musso ◊

Sarah E. Paul ’78 & Mark Nachamie ◊

Kimberly & Pavel Oliva ◊

Erica & Timothy Paster ◊

Gita & Rajesh Patel ◊

Gingi Pica & Jeffrey Penn ◊

Andrea Star Levinger & Peter Phelan

Justin Plouffe ◊

Cherine & Robert Plumaker ◊

Andrea & Marc Rachman ’82 ◊

Laurie Jakobsen & Mac Randall ◊

Talene & Wendell Renwick ◊

Joanne Garce & Danilo Rodriguez

Malgorzata Machniewska & Bret Schlussman

Liev Schreiber ’85 ◊

Jacqueline Cooperman & Jason Shrednick

Jane Silverman

Ruti & Jeffrey S. Smithline

Kristin MacQuarrie & Ken Stern

Susan & Damon Tassone ◊

Jodi Smith & Herman Thomas

Ann & Robert Tirschwell

Michele Haberland & Thaddeus Tracy

Ricarda & Jan-Willem van den Dorpel ◊

Marina Lowy & Joseph Vebman

Anupama & Jeff Willoughby ◊

Hope & Joshua Wilson

Ping E. Zhou

Haya & Adnan Zuberi

Anonymous

CLASS OF 2026

66% Participation

 

Julie Belcove ◊

Sue & Paul Beyersdorf ◊

Laurel Imig Britton & Paul Britton ◊

Julie Lundberg & Darren Bulhak

Luigi Caiola ◊

Kennedy & John Cogan ◊

Eileen & Suzanne Cohen ’89 ◊

Elenna & James Dunham ◊

Debra Bosniak & Curtis Hougland ◊

Cathie & Josh Isay ’87 ◊

Ami Javeri

Anyika & Robert E. Jordan ◊

Maggie & Matthew Kaminer

Evelyn & Edward Kaminsky ◊

Alexandra Parker & Marwan Khuri

Hannah & Christopher Lee ◊

Terri Durso & Jean-Yves Magnan

Padmaja Malladi

Michelle Cherande & Michael Martinez ◊

Carrie & Coburn Packard ◊

Sarah Min & Matt Pincus ’90 ◊

Amy Pollock ◊

Lee Pollock ◊

Joy Rivera ’91 ◊

Carlyn & Alan Schlechter ◊

Rebecca & Jonathan Shapiro ◊

Simona Volpi Stevens & Peter Stevens

Fabiana & Ralph Sutton ◊

Kristalina & John Taylor ◊

Lin Chua & Evert Vink ◊

Anupama & Jeff Willoughby ◊

Anonymous

CLASS OF 2027

67% Participation

 

Alexandra & Samuel Alcoff ◊

Laurel Imig Britton & Paul Britton ◊

Kyung & Sung Chung

Olivia & Charlie Corwin

Nicole Dennis ◊

Daniela Meirelles Escobari & Martin Escobari

Liza & Stephen Fefferman ◊

Lindsay Jurist-Rosner & Jason Fox ◊

Britta von Schoeler & Oliver Freundlich ’91 ◊

Betty & Adam Gallistel

Helena Grannis & Michael Dumis

Ayesha & Asad Haider ◊

Jennifer Harris ◊

Miranda Kaiser

Lesley & Brian Kelly

Mary Elizabeth & Jesse Lawrence ◊

Hannah & Christopher Lee ◊

Julia Tung & Tongwei Liu ◊

Elizabeth Macaulay ◊

Jodi & Brian Maggio ◊

Ailsa Manny & Zal Kumar ◊

Farah Parvez

Penney Peterson ◊

Kristi & Bill Ribbecke ◊

Jillian Straus & Brian Sampson ◊

Kabir Sethi ◊

Jana Pasquel de Shapiro & Adam J. Shapiro ◊

Kathryn & Nicholas Stein ◊

Katie & Ryan Sudol

Harper Montgomery & Bradley Tusk ◊

Robyn Sorid & Joshua Ufberg ◊

Julia & Richard Vermillion

Lisa & James Watts ◊

Marilou Aquino & William C. White ◊

Dionne Taylor-Wycoff & Anthony Wycoff ◊

Una Chae & Jonathan Zucker ◊

Anonymous

CLASS OF 2028

83% Participation

 

Andrea Aimi ◊

Betty Blabey

Rachael Ringer-Blabey & David Blabey

Lindsay & Matthew Blank ◊

Kathryn & David Brenner ◊

Elizabeth & Murat Bugdaycay ◊

Leora & Robert Burger ◊

Abby Epstein

Candace Clinton & Terrence Fernandez ◊

Natasha Jakubowski & Richard A. Fine ◊

Marla & Daniel Gabay

Adwina Gil ◊

Dzelika Daniel & Andre Gordon ◊

Monica Arora & Raj Goyle

Savera Chopra & Mayur Gupta

Carolyn & Greg Hall

Christina Burns & Isaac Henderson ◊

Samantha & Marcanthony Hourihan ◊

Tiffany & Robert Hsia

Kimberly & Jason Isaly ◊

Anyika & Robert E. Jordan ◊

Samantha Meltzer & Michael Joseloff ◊

Mara & Harilaos Karamitopoulos

Rebekah & Alexander Klipper ◊

Megan Fenstermaker & Clifford Lane ◊

Sally & Michael Lukianoff

Elizabeth Macaulay ◊

Leona Naess & John Marino

Wendelina Elisabeth Niesten-McHugh & Denis McHugh ◊

Maritza & Marlon Ming ◊

Dolly Mirchandani

Jacqueline Eckhouse & Andrew Mitchell

Rachel Geman & Andrew Nash

Paulo Netto

Carrie & Coburn Packard ◊

Violeta DelaCruz-Paluszek & Stephen Paluszek  ◊

Meredith Barnett & Daniel Penn ◊

Sarah Min & Matt Pincus ’90 ◊

Shirin Murphy & Eric Quiñones ◊

Parisa Jaffer & Salim Ramji

Carlyn & Alan Schlechter ◊

Susan & Damon Tassone ◊

Oliver Ulich ◊

Jennifer & Keith Willard

Jessica & Jason Wulf ◊

Anonymous

CLASS OF 2029

76% Participation

 

Mary & David Bowers ’97 ◊

Jeanmarie & Billy Fenrich ◊

Tracey & Terence Flynn ◊

Christopher Giampapa ◊

Jenni & J. Littleton Glover

Erin Grace Gordon & Ramsay Gordon

Carrie Bassell & Kris Green ◊

Lori & Paul Hawthorne ◊

Regina & Evan Haymes ◊

Scott Heiferman ◊

Wendy & Nicholas Heilbut ◊

Jenna & Jared Hendricks ◊

Miranda Kaiser

Michelle de Leon & Burak Karacam

Nadia Sandozi & Nazar Khan

Arianna Koukopoulos & Michael Kirban ◊

Emily Krasnor ◊

Fran & Scott Lebovitz ◊

Jennifer & John Lehman

Rachel & Jimmy Levin ◊

Monica Winsor & Joshua Mailman ◊

Ioanna Mentzelopoulou ◊

Deborah & Ibrahima Ndao

Gita & Rajesh Patel ◊

Patricia & Evan Pazner ’95 ◊

Vanessa Roberts ◊

Melissa Feldsher & Jeffrey Rotenberg ◊

Ellyn Kaplan & Robert Rouse

Danielle DeSimone & Paul Seraganian

Kabir Sethi ◊

Jana Pasquel de Shapiro & Adam J. Shapiro ◊

Jackie & Adam Stone ◊

Fabiana & Ralph Sutton ◊

JiaYu Lin & Su Tan ◊

Kristalina & John Taylor ◊

Robyn Sorid & Joshua Ufberg ◊

Natacha & Jimmy Unelus ◊

Julia & Richard Vermillion

Juan Fernandez & Diana Victor

Kate Engelbrecht & Jed Walentas

Catherine LaTorre-Weiner & Eric Weiner ◊

Una Chae & Jonathan Zucker ◊

Anonymous

CLASS OF 2030

71% Participation

 

Gabrielle Finley & Josh Abramson ◊

Olivia & Bruno Annicq

Peggy Chen ◊

Helen Rhim ’93 & Stan Choe

Olivia & Charlie Corwin

Jennifer Eisenberg ◊

Shishaldin Hanlen & Norman Feit ’74 ◊

Gabrielle Fialkoff

Yvonne Yang & Harold Fox

Lindsay Jurist-Rosner & Jason Fox ◊

Monica Arora & Raj Goyle

Jean Greene ◊

Carolyn & Greg Hall

Caroline Heller

Sheree Hovsepian & Rashid Johnson

Erica & Ian Lafkowitz

Kaya Chwals & Walter Lee ◊

Jodi & Brian Maggio ◊

Ailsa Manny & Zal Kumar ◊

Leona Naess & John Marino

Wendelina Elisabeth Niesten-McHugh & Denis McHugh ◊

Terra & Adewale Omoloju

Anjana Srivastava & Rajeev Patel ◊

Gingi Pica & Jeffrey Penn ◊

Justin Plouffe ◊

Kristi & Bill Ribbecke ◊

Lauren Morfoot & Philip Rubin

Fabienne Anstey & Douglas Silverman ◊

Robin & Jeremy V. Stein ◊

Rie Kadota & Douglas Tyler ◊

Ricarda & Jan-Willem van den Dorpel ◊

Whitney & Kevin Vargas ◊

Lin Chua & Evert Vink ◊

Marilou Aquino & William C. White ◊

Jennifer & Keith Willard

Jessica & Jason Wulf ◊

Anonymous

CLASS OF 2031

81% Participation

 

Alexandra & Samuel Alcoff ◊

Sarah & Michael Barnett

Jennifer Toth & Adam Benepe

Lindsay & Matthew Blank ◊

Mary Bowers & David Bowers ’97 ◊

Rachel & Dan Brand

Marianna Fassinotti & David Browne

Jane Morril & Benjamin Case

Sonal & Rohit Chopra

Liling Huang & Gaohong Dong

Liza & Stephen Fefferman ◊

Natasha Jakubowski & Richard A. Fine ◊

Tracey & Terence Flynn ◊

Betsy Fuller ◊

Gabriela Arenas & Stephen Gatfield

Kiran & Asif Habibullah

Hope Litoff & Todd Hagopian

Wendy & Nicholas Heilbut ◊

Tiffany & Robert Hsia

Olivia & Kevin Keehn

Salma Sabry & Christopher Khalifa

Nadia Sandozi & Nazar Khan

Arianna Koukopoulos & Michael Kirban ◊

Caroline & Jason Klein

Rebekah & Alexander Klipper ◊

Jennifer Sidel & Joshua Kornreich

Atoosa & Martin Kremenstein ◊

Fran & Scott Lebovitz ◊

Jennifer & John Lehman

Rachel & Jimmy Levin ◊

Jillian Salyer & Jeffrey Lin

Ying Ying Hu & Stewart Loo

Michie & Jeff Miller

Jennifer & Matthew H. Miller ’98 ◊

Alexandra Ford & Patrick O’Riordan

Katherine & Grant Palmer

Joy Rivera ’91 ◊

Eve & Jack Robbins

Melissa Feldsher & Jeffrey Rotenberg ◊

Kathryn & Nicholas Stein ◊

Katie & Ryan Sudol

JiaYu Lin & Su Tan ◊

Anonymous

CLASS OF 2032

84% Participation

 

Olivia & Bruno Annicq

Defne Acet Batibay & Selim Batibay

Anna & Justin Beeber

Kathryn & David Brenner ◊

Kim McEwen-Chan & Jeffrey Chan

Christopher Harris & Brian M. Conroy

Carly Suber & Joseph Doran

Kate & Steve Fisher

Nicole & Michael Fox ◊

Christopher Giampapa ◊

Karla Bookman & Pirojsha Godrej

Savera Chopra & Mayur Gupta

Ayesha & Asad Haider ◊

Mercedes & Kenneth Hashimura

Andrea DiPasquale & Reza Hatefi

Scott Heiferman ◊

Jenna & Jared Hendricks ◊

Marva & Jonathan Henry

Michelle de Leon & Burak Karacam

Amy & Brian Kelley

Nadia Sandozi & Nazar Khan

Viktoriya & Vladislav Kopman

Jennifer Sidel & Joshua Kornreich

Emily Krasnor ◊

Benoit Lagarde

Sally & Michael Lukianoff

Katharine Zaleski & Rufus J. Lusk

Nneka Norville & Rollex Mentore

Larissa Tiedens & Dale Miller

Carrie & Coburn Packard ◊

Meredith Barnett & Daniel Penn ◊

Noelle & C. William Phillips ◊

Megan Whippen & Ryan Preclaw

Vanessa Roberts ◊

Fabienne Anstey & Douglas Silverman ◊

Jackie & Adam Stone ◊

Kristalina & John Taylor ◊

Natacha & Jimmy Unelus ◊

Whitney & Kevin Vargas ◊

Annie Park & William Woo

Anonymous

CLASS OF 2033

76% Participation

 

Gabrielle Finley & Josh Abramson ◊

Kimberly Peeler-Allen & Howard Allen

Serena Altschul

Sarah & Michael Barnett

Jennifer Toth & Adam Benepe

Mina & William Black

Lindsay & Matthew Blank ◊

Caroline Marvin & Nadav Braun

Laura Stasior & James Cathcart ◊

Alexis Gnall & Mike Cruz

Janette & Benjamin Davison

Liling Huang & Gaohong Dong

Carly Suber & Joseph Doran

Alexa & Andrew duPont

Sarah Carter & Jude Gorman

Salome Heusel & Karim Helmy

Olivia & Kevin Keehn

Caroline & Jason Klein

Sandra Abdallah-Kohn & Mircea Kohn

Ariana Stolarz & Ricardo Lagos

Kaya Chwals & Walter Lee ◊

Rachel & Jimmy Levin ◊

Terri Durso & Jean-Yves Magnan

Debra & Vivek Mathew

Louise Story & Braxton McKee

Rachel Bluebond-Langner & Michael Melocowsky

Rebecca & Matt Mignanelli

Danielle Motelow

Deborah & Ibrahima Ndao

Anjana Srivastava & Rajeev Patel ◊

Patricia & Evan Pazner ’95 ◊

Nilam Patel & David Perpich

Shiloh & Jonathan Place

Julie Hootkin & Benjamin Schneider

Pam Wasserstein & Adam Shapiro

Whitney & Kevin Vargas ◊

Collette & Matthew Warren

Jessica & Jason Wulf ◊

Anonymous

CLASS OF 2034

76% Participation

 

Molly Gochman & Michael Armilio

Lily Fan & Anthony Arnold

Defne Acet Batibay & Selim Batibay

Mataya King & Jonathan Beathe

Anna & Justin Beeber

Abbe & Daniel Borok

Jasmine Chang Carpenter & Philip M. Carpenter, III

Jane Morril & Benjamin Case

Liat Tsuman-Caspi & Yoav Caspi

Yingze Wang & Xi Chen

Michelle & Michael Cho

Helen Rhim ’93 & Stan Choe

Jessica & Kevin Colvin

Rachel Field

Kate & Steve Fisher

April & John Galayda ◊

Natalia & Alexandros Giannou

Karla Bookman & Pirojsha Godrej

Andrea DiPasquale & Reza Hatefi

Marva & Jonathan Henry

Grace & Richard Jamgochian

Angela Cruz & Jay Kim

Patricia & Jon Klein

Fran & Scott Lebovitz ◊

Jennifer & John Lehman

Jillian Salyer & Jeffrey Lin

Amy & Michael Mathias

Ginny Bloom & Chetan Mehta

Alexi & Seth Meyers

Jennifer & Matthew H. Miller ’98 ◊

Alexandra Ford & Patrick O’Riordan

Hina Talib & Nilam Patel

Meredith Barnett & Daniel Penn ◊

Elizabeth Fatusin & Eric Riedel

Claudia Angelo & Carson Schroeder

Jana Pasquel de Shapiro & Adam J. Shapiro ◊

Rachel & Andrew Strocko

Serena Peck & Martin Torres

Wendy Chang & Steven Tupu

Charlotte & Maher Walker-Said

Collette & Matthew Warren

Anonymous

bottom of page